Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Badanie: jak mieszkańcy oceniają działanie spółdzielni.

23 lutego 2024

Blisko 2000 losowo wybranych mieszkańców otrzymało właśnie ankiety dotyczące oceny działalności spółdzielni. Warto wypełnić i zwrócić kwestionariusz - zajmie to zaledwie 5 minut.

Zasięg badania sprawia, że jest ono bardzo reprezentatywne, bo szansę oceny swojej administracji dostaje praktycznie co dziesiąty mieszkaniec. Badanie umożliwia pozyskanie informacji o tym, jak mieszkańcy postrzegają i oceniają pracę swoich administracji. Jest przy tym całkowicie anonimowe, a wybór lokali do których są dostarczane ankiety odbywa się w drodze losowania za pomocą specjalnych kul. Dla każdego budynku w MSM "Energetyka" losowana jest kula z numerem od 0 do 9. Wybrany numer oznacza, ostatnią cyfrę w numerze lokalu mieszkalnego. Czyli jeśli będzie to 4, ankiety w danym budynku trafią do mieszkań z numerami 4, 14, 24, 34, 44, itd.

Na podstawie zebranych odpowiedzi zostanie przygotowana analiza oceny pracy administracji i opracowane zostaną rekomendacje odnośnie wymagających poprawy działań pracowników i firm obsługujących mieszkańców.


Proces od ponad dekady przeprowadza na zlecenie spółdzielni zewnętrzna firma zajmująca się badaniami opinii publicznej. Pytania co roku dotyczą stałych zagadnień, co umożliwia porównanie sytuacji na przestrzeni lat. Ale pojawiają się też pytania dodatkowe. W tym roku mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat możliwości pośredniczenia przez "Energetykę" w zakupie ubezpieczenia mieszkania i pakietów medycznych dla zainteresowanych mieszkańców oraz w kwestii działalności kulturalnej i społecznej.

Przebieg badania koordynowany jest przez biuro Zarządu, ale w skład powołanej do wylosowania odbiorców ankiet komisji wchodzą także przedstawiciele Rady Nadzorczej. Ankiety odbierane są przez pracowników administracji - wystarczy wypełnioną zostawić na wycieraczce pod drzwiami. Zachęcamy do wypełnienia!