Zdjęcie nagłówkowe
Baner_podstrony.jpg

Zadanie inwestycyjne W-20 etap 1


informacja_w_20_21.02.2023.jpg [413.21 KB]


inf_Finamax_21.04.2023.png [98.48 KB]


 

Z udziałem przedstawicieli mieszkańców, Zarządu, generalnego wykonawcy i projektantów symbolicznie zainaugurowano rozpoczęcie nowej inwestycji na osiedlu Sielce. Najwyższy budynek w historii "Energetyki" będzie gotowy za dwa lata.

Symbolicznego podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego budowy nowej inwestycji w rogu al. Polski Walczącej i ul. Czerniakowskiej na osiedlu Sielce dokonali Prezes Zarządu MSM "Energetyka" Grzegorz Okoński i Przewodniczący Rady Nadzorczej Janusz Gajda.

W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy Alisma Construction - polskiej firmy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w realizacji inwestycji budowlanych, oraz biura projektowego APAR-Projekt, które przygotowało projekt budynku W-20. Nie zabrakło przedstawicieli osiedla Sielce na którym zlokalizowana jest inwestycja - Przewodniczącej Rady Osiedla Sielce Marii Domańskiej oraz kierownictwa administracji osiedla.

Będzie to najwyższy budynek wybudowany dotychczas przez MSM "Energetyka" - w najwyższym punkcie osiągnie 55 metrów. Jego ukończenie przewidywane jest na początek 2025 roku. W budynku mieszkalno-usługowym powstanie 165 mieszkań i garaż podziemny, ale także plac miejski. W części wysokiej - zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulicy Czerniakowskiej i al. Polski Walczącej - będzie 17 kondygnacji. Część położona wzdłuż al. Polski Walczącej będzie miała maksymalnie osiem kondygnacji. Parter oraz pierwsze piętro zostały zaprojektowane jako powierzchnie usługowe, biurowe i handlowe. W części mieszkalnej zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 30 do 90 mkw. Część podziemna to dwie kondygnacje na których będą zlokalizowane miejsca postojowe. Przy okazji budowy przeprowadzona zostanie również modernizacja placu miejskiego przy Pomniku Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet.

Inwestycja realizowana jest w systemie spółdzielczym, a nabywcami mieszkań mogą zostać członkowie MSM "Energetyka". Planowany, wstępny koszt budowy 1 mkw lokalu mieszkalnego ustalony został na 15 200 zł netto, natomiast jednego miejsca postojowego na 37 000 zł netto. Z uwagi na niestabilną sytuację gospodarczą i zmiany cen usług i materiałów budowlanych planowane wstępne koszty budowy będą waloryzowane w górę lub w dół. Członkowie spółdzielni zainteresowani nabyciem prawa własności mieszkań powinni kontaktować się w tej sprawie z Działem Członkowsko-Mieszkaniowym spółdzielni, nr tel 22 841 60 10 lub 22 841 60 11 wew. 210 lub 207.