Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Budżet obywatelski - warto zgłosić projekt!

18 stycznia 2024

Do 25 stycznia 2024 roku, można zgłaszać pomysły dotyczące Mokotowa lub całej Warszawy. Na ten cel miasto przewidziało aż 105 mln zł, a tylko na Mokotowie do wydania jest ponad 9 mln zł.

Zgłaszane do budżetu obywatelskiego projekty mogą dotyczyć praktycznie wszystkich sfer życia: zieleni, edukacji, kultury, zdrowia, pomocy społecznej, sportu i rekreacji oraz infrastruktury i komunikacji.

Zgłaszanie projektów trwa do 25 stycznia, a zainteresowani mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie urzędników - ostatni dyżur konsultacyjny dla autorów projektów zaplanowano 22 stycznia w godz. 16.00-18.00. Dyżur odbywa się w Urzędzie Dzielnicy Mokotów, ul. Rakowiecka 25/27 (Wydział Obsługi Mieszkańców). Można także wysłać e-mail na adres mokotow.bo@um.warszawa.pl, lub zadzwonić tel. 22 443 63 32 i 22 443 63 35 (codziennie w godzinach pracy Urzędu Dzielnicy Mokotów).

Podobnie jak w poprzednich latach, projekt można zgłosić na formularzu papierowym lub przez internet, na stronie bo.um.warszawa.pl. Aby przygotować projekt, nie trzeba być ekspertem w danej dziedzinie, znać się na procesach inwestycyjnych czy dokumentacjach. Wystarczy w prostych słowach opisać, co chcielibyśmy, żeby zostało zrobione, na jaką potrzebę odpowiada dany projekt i wskazać propozycję miejsca, gdzie projekt miałby zostać zrealizowany. Ważne, by do dokumentów dołączyć listę poparcia zawierającą imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz podpis co najmniej 20 mieszkańców dzielnicy Mokotów popierających projekt na poziomie dzielnicowym (jeśli projekt będzie dotyczył innej dzielnicy, to mieszkańców tej właśnie dzielnicy), 40 mieszkańców popierających projekt ogólnomiejski. Każdy zgłoszony projekt zostanie zweryfikowany przez pracowników urzędu pod kątem możliwości jego realizacji. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację, w czerwcu zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

ogl_18.01.2024_Zarzad.png [842.13 KB]

 

UWAGA! Każdy kto złoży projekt do budżetu obywatelskiego otrzyma gadżet promocyjny

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim.

Szczegóły bo.um.warszawa.pl. Kontakt do koordynatora budżetu obywatelskiego w Dzielnicy Mokotów:
e-mail: dsitterle@um.warszawa.pl, mokotow.bo@um.warszawa.pl, tel. 22 443 63 32.