Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Posiedzenie Rady Nadzorczej.

01 lutego 2024
posiedzenie_RN_30.01.2024.webp [126.96 KB]  

Zatwierdzenie planu gospodarczego spółdzielni na 2024 rok było głównym punktem pierwszego w tym roku posiedzenia Rady Nadzorczej, które odbyło się 29 stycznia.

Rada Nadzorcza przyjęła plan gospodarczy spółdzielnia na rok 2024. W myśl planu koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi wyniosą 214 mln zł, przychody będą o 0,4 mln zł niższe. Z działalności gospodarczej "Energetyka" planuje uzyskać 24,7 mln zł (koszty z tym związane szacowane są na 13,3 mln zł). Wydatki na remonty przekroczą 26 mln zł.

Standardowo, Rada zapoznała się z uchwałami rad osiedli, które zostały podjęte w ostatnim czasie - przed obecnym posiedzeniem do RN wpłynęła tylko jedna taka uchwała - ze Stegien Północ dotycząca uchwalenia planu gospodarczego na rok 2024.

Na początku roku Zarząd przedstawił członkom Rady dwie obszerne informacje opisujące aktualną sytuację w dwóch obszarach: inwestycji realizowanych i planowanych przez MSM "Energetyka", oraz spraw terenowo-prawnych. Jak co miesiąc Zarząd przedstawił informację o bieżących wydarzeniach w MSM "Energetyka".

Rada wyraziła zgodę na udzielenie dwóch pożyczek z Centralnego Funduszu Remontowego. Wystąpili o nie mieszkańcy Sadyby i obie z przeznaczeniem na wymianę wewnętrznych linii zasilających: budynek Powsińska 40 potrzebuje na ten cel 312 tys. zł, a budynek Solankowa 4 - 400 tys. zł.

Protokoły z posiedzeń i uchwały Rady dostępne są na stronie internetowej w zakładce Rada Nadzorcza. Dostęp możliwy jest po zalogowaniu.