Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Sadybiakos wygrał Energetyczną Ligę Mistrzów.

29 grudnia 2023

Po raz kolejny drużyna Sadybiakos wygrała Energetyczną Ligę Mistrzów, czyli międzyosiedlowe rozgrywki w piłkę nożną dla mieszkańców spółdzielni. Mecze odbywają się na boiskach na Stegnach Południe i Idzikowskiego.

Sadybiakos wygrał ligę po raz kolejny i dokonał tego bez straty choćby punktu, z kompletem dwunastu zwycięstw. Jesienna edycja rozgrywek finiszowała w warunkach iście zimowych, ale zawodnicy dzielnie stawili czoła ujemnym temperaturom, a przede wszystkim śniegowi, który pierwszy raz pokrył boiska już w listopadzie.

Końcówkę rozgrywek w tych warunkach nowy stary mistrz mógł obserwować ze spokojem, bo już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo. Sadybiakos to jedna z najbardziej doświadczonych drużyn grających w ELM, a jednocześnie dysponująca solidną i stabilną kadrą. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Stegny United, która jedyne swoje mecze przegrała z… Sadybiakos. Najniższe miejsce na podium przypadło ekipie Sadyba Tour.

W klasyfikacji strzelców najlepszy okazał się Filip Perkowski z Zenon Team, który zdobył 34 bramki. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Sebastian Kołaczew z Sadybiakosu i Dariusz Wieczorkiewicz z Sadyba Tour. 

Najlepsze drużyny i najskuteczniejsi strzelcy tradycyjnie mogą liczyć na nagrody fundowane przez Zarząd spółdzielni oraz osiedle Idzikowskiego.

 

Rozgrywki odbywają się od 2014 roku na boiskach osiedli Idzikowskiego i Stegien Południe. Uczestniczyć mogą mieszkańcy osiedli "Energetyki" posiadający minimum 25 lat (każda drużyna może jednak zgłosić jednego młodzieżowca). Już teraz można zgłaszać się do wiosennej edycji, która rozpocznie się w marcu 2024 roku. Organizatorzy czekają zarówno na zgłoszenia kompletnych ekip, które powinny liczyć minimum 7 zawodników, jak i pojedynczych zawodników amatorów chętnych dołączyć do jednej z już grających drużyn. Informacje na facebook.com/EnergetycznaLM i pod adresem e-mail EnergetycznaLM@wp.pl.