Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Seniorzy z "Energetyki" na Senioraliach w Krakowie.

06 września 2023

Ponad 50 osób reprezentowało spółdzielnię na X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie. Wydarzenie zgromadziło ponad 5000 osób.

Senioralia to cyklicznie organizowane w Krakowie spotkanie z myślą o osobach w wieku 60+. W tym roku impreza odbyła się 1 września. Wydarzenie ma na celu kształtowanie, jak też utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela. Ważną inicjatywą jakiej podejmują się organizatorzy jest także integrowanie uczestników, poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, prozdrowotnej oraz związanej z bezpieczeństwem osób w wieku senioralnym. 

Impreza obfitowała w atrakcje. Po mszy w Kościele Mariackim był wielki wspólny, kolorowy pochód z krakowskiego rynku do Parku im. H. Jordana, w którym odbyła się główna część Senioraliów. Były spotkania, warsztaty i wykłady zwieńczone koncertem i potańcówką prowadzoną przez DJ Wikę, czyli najstarszą DJ-kę w Europie. Przez cały czas trwania Senioraliów odbywały się wykłady na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów, nie zabrakło też bezpłatnych badań i porad lekarskich obejmujących badania kardiologiczne, ciśnienia, słuchu, wzroku, cukru, czy pomiar masy ciała...  Nie zabrakło strefy gastronomicznej, która prowadzona była przez liczne Koła Gospodyń Wiejskich oraz grill.

Uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi metodami oszustw na stoisku Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać. W Senioraliach wzięły udział firmy (m.in. ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, uzdrowiska, sanatoria), które przedstawiły atrakcyjne oferty zniżkowe dla seniorów. 

Po raz pierwszy "oficjalną delegację" miała MSM "Energetyka". I od razu z przytupem, bo do Krakowa pojechało dokładnie 52 seniorów. 

Jak informują organizatorzy, to największa impreza dla seniorów w Europie, która w tym roku zgromadziła ponad 5000 osób, nie tylko z Polski. Wspólnie bawili się polscy seniorzy z Litwy, Austrii, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Niemiec, a nawet z USA i Australii. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora.

Więcej na temat Senioraliów i galeria zdjęć: https://glosseniora.pl/2023/09/04/sukces-x-miedzynarodowych-senioraliow-w-krakowie/ 

Kontent_HTML