Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Spółdzielnia (i mieszkańcy) w sieci.

11 września 2023

Od kilku miesięcy "Energetyka" może pochwalić się nową stroną internetową. Ale po aktualne i ciekawe informacje o wydarzeniach na osiedlach warto zajrzeć także do mediów społecznościowych. Przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Spółdzielnia posiada swój oficjalny profil w serwisie społecznościowym Facebook (https://www.facebook.com/MSMEnergetyka), a także na LinkedIn (https://pl.linkedin.com/company/msmenergetyka) - to platforma koncentrująca się na życiu zawodowym, a "Energetyka" prezentuje się tam jako profesjonalnie zarządzana organizacja i duży pracodawca. Swój profil na Facebooku prowadzi też OEK "Sadyba" (https://www.facebook.com/oeksadybamsmenergetyka) - tu z kolei znajdziemy relacje z prowadzonej działalności kulturalnej, a także informacje i zapowiedzi wydarzeń. Tzw. fanpage posiada osiedle Stegny Południe (https://www.facebook.com/StegnyPoludnie).

Bardzo dużo informacji zawierają strony na Facebooku założone i prowadzone przez mieszkańców. Stronę "Sielce - moje miejsce w Warszawie" (https://www.facebook.com/SielceMojeMiejsce) obserwuje obecnie ponad 11 tysięcy osób . Publikowane tam informacje dotyczą całych Sielc i przede wszystkim jest to ciekawe źródło materiałów archiwalnych, ale zakres tematyczny jest bardzo szeroki i obejmuje także obecne wydarzenia, a nawet informacje o otwieranych w okolicy kawiarniach. Ponad 4 tysiące osób śledzi stronę Nasze Podwórko na której zamieszczane są informacje o Stegnach (https://www.facebook.com/PodworkoNasze).

Nieco inną funkcję pełnią w mediach społecznościowych grupy, które stanowią płaszczyznę do wymiany informacji pomiędzy ich członkami. To często prawdziwe skarbnice wiedzy, a przede wszystkim bardzo użyteczne źródło informacji. Kwitnie tam sąsiedzka wymiana rzeczy wszelakich, oddawanie niepotrzebnych rzeczy - od żywności przez ubranka dziecięce i zabawki po książki, itp. Można zapytać o dobrego fachowca w sąsiedztwie, a także przeczytać ostrzeżenia o grasujących oszustach. Co ważne, w grupach aktywność jest bardzo duża - najciekawsze posty notują po kilkadziesiąt komentarzy.

Do najpopularniejszych z punktu widzenia mieszkańców osiedli "Energetyki" społeczności na Facebooku zaliczyć trzeba grupę "Stegny" liczącą blisko 15 000 członków (https://www.facebook.com/groups/376037395321), liczna jest też "Sadyba" - 9 000 (https://www.facebook.com/groups/119817061411667). Możemy też dołączyć do grupy "Stegny - ogłoszenia sąsiedzkie" (5300 członków; https://www.facebook.com/groups/1179783048820079), "Stegny Północ i Stegny Rożek" (1800 członków; https://www.facebook.com/groups/grupastegny), albo "Hyde Park na Naszym Podwórku" (2300 członków; https://www.facebook.com/groups/142344649764083).

W mediach społecznościowych nie brakuje też oryginalnych pomysłów na informacje z osiedli i okolic. Do takich pomysłów zaliczyć na pewno trzeba fanpage na Facebooku "Czy był dzwon na Witosa/Idzikowskiego?" (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064421573431). Autor z kronikarską dokładnością publikuje zdjęcia kolizji i stłuczek mających miejsce na tym cieszącym się nie najlepszą opinią skrzyżowaniu. Materiałów mu nie brakuje, gdyż - jak sam zresztą to określa - "to miejsce magiczne, dzwony biją na nim regularnie". Nikomu jednak nie życzymy, by stał się bohaterem wpisu na tej stronie…