Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Trwa głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

19 czerwca 2024

Do 30 czerwca można oddać swój głos na wybrane projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do udziału w głosowaniu!

Mieszkańcy Warszawy w tym roku mogą wybierać spośród 1183 projektów – 1097 z nich dopuszczonych jest do głosowania na poziomie dzielnicowym, a 86 to projekty ogólnomiejskie. Władze miasta na ten cel przeznaczyły prawie 108 milionów, z tego ponad 9 mln zł przypada na Mokotów. 

Jak oddać głos? Najprościej przez stronę internetową: https://bo.um.warszawa.pl/. ale głos można oddać w formie papierowej na dostępnych w urzędach dzielnic kartach do głosowania (w przypadku Mokotowa to Urząd Dzielnicy przy ul. Rakowieckiej 25/27). Na powyższej stronie znajdziemy też spis projektów do wyboru. 

Głosując można wybrać 15 pomysłów z jednej, dowolnej dzielnicy oraz 10 z puli ogólnomiejskiej. Głosować może każdy, kto mieszka w Warszawie, nie trzeba mieć meldunku i ukończonych 18 lat. Dzieci do 13 roku życia mogą brać udział w głosowaniu za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Uprawniony do głosowania jest każdy, kto mieszka w Warszawie i posiada numer PESEL.

W tym roku organizatorzy zaplanowali konkurs dla głosujących. W konkursie „Podaj dalej” osoby, które do głosowania przekonają jak największą liczbę mieszkańców, mają szansę na wyjątkowe nagrody. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://bo.um.warszawa.pl/pages/konkurs-podaj-dalej.

 

ogl_19.06.2024_Zarzad.webp [741.03 KB]