Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Wiecha zawisła na W-20.

21 marca 2024

21 miesięcy zajęło wybudowanie 17 kondygnacji nowego budynku mieszkalno-usługowego na osiedlu Sielce. Symboliczna wiecha zawisła na tym najwyższym jak dotąd bloku w "Energetyce".

Z tej okazji zorganizowano małą uroczystość z udziałem przedstawicieli Rady Nadzorczej, Rady Osiedla Sielce, Zarządu spółdzielni, a także wykonawcy generalnego - firmy Alisma Construction. Mocny, zimny wiatr na otwartej przestrzeni na wysokości ponad 50 metrów nie zniechęcił zaproszonych, których łącznie zjawiło się przy Al. Polski Walczącej kilkadziesiąt osób.

To obecnie najwyższy budynek na Dolnym Mokotowie - ma 55 metrów, ale jednocześnie jestem przekonany, że bardzo dobrze wpisze się w tkankę obecnego osiedla Sielce, z którym jest dobrze zintegrowany - mówił prezes Zarządu MSM "Energetyka" Grzegorz Okoński, który podkreślił też dobrą współpracę wszystkich zaangażowanych stron - od działu inwestycji spółdzielni i organów samorządowych w postaci Rady Nadzorczej i Rady Osiedla Sielce, przez projektantów z firmy APAR Projekt do generalnego wykonawcy, czyli Alisma Construction.

Pozytywnie o inwestycji wypowiedział się również Przewodniczący Rady Nadzorczej MSM "Energetyka" Zdzisław Rothe. - Cieszy mnie, że spółdzielnia rośnie, przybywa mieszkań. To najwyższy budynek w spółdzielni, ale na pewno nie ostatni, bo politykę inwestycyjną mamy w "Energetyce" zaplanowaną długofalowo - powiedział Zdzisław Rothe.

Projekt budowlany przewiduje 164 mieszkania (1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowe) oraz lokale dla handlu i usług o łącznej powierzchni użytkowej 2 500 mkw. Dodatkowo w budynku powstały dwa poziomy garaży podziemnych. Prace mają zakończyć się na początku przyszłego roku - termin ostatecznego odbioru od wykonawcy określony jest na 31 marca 2025 roku. Obecnie wykonawca zacznie intensywne prace przy elewacji - na niższych kondygnacjach już są okna, które sukcesywnie pojawią się w całym wieżowcu. Na budowie stale pracuje nawet 80 osób.

Warto pamiętać, że w sąsiedztwie budynku planowana jest druga część inwestycji. Na tym terenie, nabytym przez spółdzielnię w roku 2021, o powierzchni 1 123 mkw przewidziana jest zabudowa pawilonem wielofunkcyjnym z garażem podziemnym i ogólnodostępnymi naziemnymi miejscami postojowymi. Trwają prace koncepcyjne poprzedzające złożenie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.