Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

Wrześniowy numer M6 już dostępny.

13 września 2023

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika przeczytamy o nowej Radzie Nadzorczej spółdzielni, współpracy z SGGW przy zarządzaniu zielenią na osiedlach, ale także o budowie tramwaju do Wilanowa i planach likwidacji ogródków działkowych na Sielcach. Zapraszamy do lektury najnowszego M6. 

Choć Walne Zgromadzenie Członków odbyło się w czerwcu, to w M6 zamieszczamy relację z Walnego. WZCz wybrało wszystkich 24 członków Rady Nadzorczej, a następnie Rada wyłoniła nowego Przewodniczącego - Zdzisława Rothe z którym rozmowę publikujemy w M6. 

W tym numerze zamieszczamy kilka materiałów o wydarzeniach wokół osiedli "Energetyki" - najnowsze informacje o budowie tramwaju do Wilanowa, który przecinał będzie osiedla spółdzielni, a także o planach władz miasta dotyczących likwidacji ogródków działkowych na Sielcach. W miejscu tym miałoby powstać wielkie osiedle mieszkaniowe. Zmiana taka wpłynie na funkcjonowanie nie tylko sąsiednich Sielc, ale całego Dolnego Mokotowa. 

Jednoznacznie pozytywnie należy patrzeć na modernizację Kopca Powstania Warszawskiego, który od razu po oddaniu do użytku stał się atrakcyjnym miejscem spacerów okolicznych mieszkańców. Materiał o historii Kopca i obecnym jego kształcie również do przeczytania w tym wydaniu M6. 

Warto zapoznać się ze stałym rubrykami - przeczytać o tym, co dzieje się na naszym osiedlu (Z życia osiedli), czy zapoznać się z efektami działalności społeczno-kulturalnej prowadzonej przez MSM "Energetykę". Z kolei Helena Kowalik ostrzega seniorów przed oszustami wykorzystującymi metodę "na wnuczka".

Nowy numer już w skrzynkach listowych mieszkańców, do pobrania także ze strony internetowej. Nie dostałeś M6? Zapytaj swojego gospodarza domu.