Zdjęcie nagłówkowe

Wyszukiwarka aktualności

Wyszukaj

XX edycja Energetycznej Ligi Mistrzów: Sadybiakos znowu najlepszy.

08 lipca 2024

Zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja międzyosiedlowych rozgrywek w piłkę nożną. Zwyciężyła drużyna Sadybiakosu, która w ostatnim czasie zdominowała rozgrywki ELM. 

Sadybiakos obronił tytuł z jesieni 2023 roku. Drugie miejsce, zdobywając siedem punktów  mniej, zajęła drużyna Stegny United, zaś trzecie miejsce zdobyła Sadybianka.  W klasyfikacji najlepszych strzelców zwyciężył Tomasz Łokietek z zespołu Sadybianka. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Jadanowskiemu ze Stegien United, a trzecie zajęli ex aequo Maciej Adarek z Sadybiakosu oraz Filip Perkowski z Zenon Team.  W wiosennej edycji uczestniczyło osiem zespołów z Sadyby, Stegien i Idzikowskiego.

 

2024_tabela_final.webp [141.50 KB]

2024_strzlecy_final.webp [179.94 KB]

 

To już XX edycja Energetycznej Ligi Mistrzów, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych na osiedlach. Rozgrywki powstały w 2014 roku z inicjatywy mieszkańców - mecze odbywają się na boiskach osiedli Idzikowskiego i Stegien Południe - udostępnianych przez osiedla. Uczestniczyć mogą mieszkańcy osiedli "Energetyki". Już teraz można zgłaszać się do jesiennej edycji, która rozpocznie się we wrześniu 2024 roku. Organizatorzy czekają zarówno na zgłoszenia kompletnych ekip, które powinny liczyć minimum 7 zawodników, jak i pojedynczych zawodników amatorów chętnych dołączyć do jednej z już grających drużyn. Informacje na facebook.com/EnergetycznaLM i pod adresem e-mail koordynatorELM@gmail.com.